Dakle, ni jedan od istinskih ciljeva nije ekonomsko jačanje Brčko distrikta i briga za „običan“ narod koji im, onako bandoglav, uporno daje podršku na izborima nasjedajući na njihove, već isprane laži, ili pak za 20KM, vreću brašna, ulje, šećer....
Ne treba spominjati skorašnje „obaranje“ Rezolucije o počinjenom Genocidu u Srebrenici u skupštini Brčko distrikta, ne treba spominjati i to je ovima u vlasti baš milo kada se ćuti o izgradnji džamije u strogom centru grada.
Ali treba spomenuti činjenicu da osim što sami sebe ponižavaju zbog šačice maraka, komadić vlasti ili ko zna čega na taj način ponižavaju i ponosni bošnjački narod.
Posljednje u nizu poniženja jeste odbijanje zahtjeva uposlenika Sedme, Osme i Devete osnovne škole (učenici Bošnjaci u procentu od 99,99 %) od strane šefa Vladinog odjela za obrazovanje za plaćeno odsustvo za drugi dan Bajrama.
Naravno sve je po zakonu i to treba poštovati. No, kako, recimo, Hrvati za vrijeme katoličkog praznika Svi sveti zatraže ovo isto i to im se odobri? Pa zbog jakih predstavnika u Vlasti, vjerovatno! Imaju stav, čuvaju, baštine i poštuju svoje. Srpsku slogu ne treba ni spominjati.
Šta je onda sa Bošnjacima? Jesu li sve rasprodali za vlastite interese ili ima toga još zbog čega se vrijedi poniziti, rasprodati, saviti kičmu?

Nema komentara:
Objavi komentar