subota, 3. listopada 2015.

VIDEO: Bakir Izetbegović otvoreno o novootkrivenoj ljubavi. I PRONAĐE BAKIR JARANA FAHRU

SARAJEVO - Gost emisije INTERVIEW20 u srijedu 30.septembra je član Predsjedništva BIH Bakir Izetbegović.
Bakir Izetbegović otvoreno i direktno je odgovarao na sva pitanja urednice Sanele Prašović Gadžo, pa je tako direktno prokomentirao i mogućnost formiranja nove parlamentarne većine sa SBB-om Fahrudina Radončića:
“Što se tiče SBB-a mislim da smo bez potrebe na jednom personalnom nivou ušli u jedan konflikt koji šteti Bošnjacima, pa samim tim i Bosni i Hercegovini” – istaknuo je između ostalog Izetbegović te ustvrdio kako misli da takvo mišljenje postoji i kod gospodina Radončića.
“Ja sam osobno spreman, jer ovo nije moj privatni biznis, neki moji povrijeđeni osjećaji, ponos i ostalo, ja sam spreman kao političar to staviti u drugi plan i raditi ono što je dobro za ovu zemlju jer mi imamo puno ozbiljnih problema pred sobom i ozbiljnijih neprijatelja nego što smo jedan drugome”, rekao je Bakir Izetbegović komentirajući odnos s Fahrudinom Radončićem.
U emisiji INTERVIEW20 Bakir Izebegović je ustvrdio i da ne može pregovarati o ustupanju premijerskih pozicija nekoj drugoj političkoj partiji ali da se o svemu drugom može pregovarati.
On je komentirao i najnovije poteze predsjednika Republike Srpske Milorada Dodika kazavši da međunarodna zajednica mora sada jasno povući crvenu liniju i zaustaviti Dodika.
Bakir Izetbegović otkrio je i da će se o načinima implementacije presude Sejdić-Finci kao i Zornić protiv BIH moći razgovarati tek 2017.godine, te da značajnih suštinskih promjena Dejtonskog sporazuma neće biti.

Nema komentara:

Objavi komentar